W jaki sposób dobrać biżuterię do okoliczności?

W jaki sposób dobrać biżuterię do okoliczności?

Biżuteria damska stanowi doskonałe uzupełnienie stroju. Tak samo w środowisku zawodowym, jak również podczas oficjalnego spotkania, może być doskonałym akcentem, który podkreśla całą kompozycję. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu przypadkach obowiązywać będzie „dress code”. Jest to nic innego, jak zbiór zasad, które warto przestrzegać, jeśli chodzi o komponowanie stroju pod kątem konkretnego wydarzenia. Może to być zarówno codzienny strój do pracy, jak też ten, który wykorzystuje się na ważne spotkania biznesowe. W jaki sposób dobrać biżuterię w oparciu o okoliczności jej założenia?

W jaki sposób dobrać biżuterię?

W wielu przypadkach, jeśli chodzi o dress code w pracy, rodzaj stroju zostaje określony przez pracodawcę. Jednak nie oznacza to, że do stroju w pracy nie można założyć przecież żadnej biżuterii. Oczywiście Panie, które są mężatkami zawsze zakładają obrączkę, często także pierścionek zaręczynowy. Jednak do stroju można dodać jeszcze kilka elementów. Z uwagi, iż bardzo ważne w stroju do pracy jest przede wszystkim zachowanie umiaru, jak też postawienie na prostotę, jego doskonałym uzupełnieniem będą klasyczne naszyjniki.

Jedną z takich propozycji jest naszyjnik z prostokątną zawieszką. To prosty, subtelny, acz wyraźny dodatek do służbowego stroju, który może podkreślić jego elegancki, ale stonowany charakter.

Inną propozycją jest naszyjnik srebrny. To doskonałe uzupełnienie formalnego stroju, które sprawdzi się zarówno podczas spotkania biznesowego, ale również jako element wieczorowego stroju. Bardzo delikatna, prosta ozdoba, która nie rzuca się w oczy, a jednocześnie całej kreacji nadaje elegancji i uroku.

Dla osób, które lubią klasyczne, złoty kolory biżuterii, doskonałym dodatkiem okaże się pozłacany klasyczny naszyjnik. To również subtelna ozdoba, która całej stylizacji nadaje stonowanego wyglądu. 

W sklepie Molie dostępne są także inne modele naszyjników, które sprawdzą się nie tylko jako bardziej wyważone, klasyczne rodzaje ozdób, ale mogą stanowić elementy dominujący całej kreacji, nadając jej wyrazistości i blasku.

Jakie kolczyki wybrać do pracy?

Również bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o damskie ozdoby są kolczyki. Tutaj również, jeśli chodzi o wpasowanie się w dress code, warto postawić na prostotę. Sprawdzą się delikatne, niewielkich rozmiarów kolczyki, które stanowią uzupełnienie całego wizerunku, nie natomiast element dominujący. Jeśli chodzi o modne propozycje, które wkomponowują się w trendy, ale również pracowniczy dress code, świetnym pomysłem jest wybór produktu kolczyki łezki. To niewielkich rozmiarów kolczyki, których subtelny wygląd podkreślają jasne kolory.

Innym, świetnym, nieco bardziej odważnym pomysłem są kolczyki w stylu vintage. W ich przypadku można mówić już o elemencie dominującym, który jest ciemnego koloru. W dalszym jednak ciągu kolczyki są na tyle stonowane i wyważone, iż będą świetnie komponować się z oficjalnym strojem, a jednocześnie sprawią, iż Pani, która je nosi będzie wyglądać na pewną siebie i zdecydowaną osobę.

Powrót do blogu